Найкраще вони представлені в північній частині, де масивні прибережні скелі сягають висоти 40-50 м, утворюючи надзвичайно мальовничий ландшафт. До того ж долина Дніпра в районі Хортиці - єдина збережена ділянка порожистої частини річки. Доки не звели ДніпроГЕСу, індустріального гіганта, що видніється з острова, вона в цьому районі мала аж дев’ять порогів. У давнину не багато човнів могли їх подолати. Кажуть, чорні археологи продовжують із заздрою регулярністю виловлювати звідтіля старовинні артефакти. Мені ж довелося задовольнитися дірявим німецьким шоломом часів Другої світової війни, знайденим на метровій глибині неподалік одного з купальних місць острова.
Звісно, Хортиця в українців асоціюється насамперед із козацтвом. Запорожці облюбували її в XVI столітті. Хоча сліди людського перебування простежуються там іще з кам’яної доби. А найдавніші археологічні знахідки датованою 6 тисячоліттям до н.е. За легендою, саме на Хортиці 972 року в битві з печенігами загинув князь Святослав.
Зараз тут діють Музей історії запорозького козацтва та історико-культурннй комплекс «Запорозька Січ», у якому представлено відтворений вигляд військової бази низовиків.
Читайте також: Інтерактивна карта островів України
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.
Букові праліси Карпат - перлина світового значення (фото)
Букові праліси Карпат — це транснаціональний серійний природний об'єкт, що складається з десяти окремих масивів, які розташовані вздовж осі...
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...