За непідтвердженими даними, сходи з'явилася на папері в 1695 році, і були побудовані з каменю до закінчення ХVII століття. Сходами можна було потрапити в урочище Гончарі-Кожум'яки, і вони входили в архітектурний ансамбль "Пейзажна алея". Сходами прогулювалася вся подільсько-печерська еліта тогочасного Києва.
У 80-х роках ХХ століття вони стали колискою тусовок київської неформальної молоді. Панки, металісти, хіпі облюбували драбину, і почали використовувати її для всіляких "творчих" зустрічей, в програму яких входили спільне розпиття дешевого алкоголю, і прослуховування / виконання дисидентських і "антисистемних" пісень.
Точна дата реконструкції сходів чомусь невідома, як, втім, і дата заснування. Але, за твердженням старожилів Києва, з каменю в дерево сходи перевтілилася на початку суворих 90-х. І вони стали такми, якими ми їх бачимо сьогодні.
Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу
Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу - тільки природа або вищі сили могли створити такий феномен: прямо посеред лісу загубилися...
Відкриваємо Україну. Печера Кришталева - одна з найбільших печер України
Кришталева печера (Кривченська) - карстова печера в гіпсах. Знаходиться в селі Кривчому (Тернопільська область). Одна з найбільших печер в Україні.
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.