Вперше археологічні дослідження за рахунок коштів миколаївського міського бюджету були проведені тут у 2013 році, повідомив Укрінформ.
. Під час розкопок досліджено поселення доби античності біля мікрорайону Велика Корениха, яке постійно піддавалося грабіжницьким розкопкам.
Дослідження продовжили у вересні 2015 року. Вся площа розкопаної ділянки насичена давньою керамікою. Класифікуючи її, археологи заявили про повне домінування античного посуду. Амфорна тара представлена, в основному, керамікою V ст. до н.е. – це Хіоські пухлогорлі амфори, Лесбоські красноглиняні амфори, Клазоменські амфори.
До речі, на сьогодні в м. Миколаєві на державний облік взято 73 пам’ятки археології. Більшість з них зазнають руйнування внаслідок техногенного впливу, дії природних факторів та грабіжницьких розкопок так званих чорних археологів.
Фортеця Меджибіж одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України
Меджибізький замок – легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі...
Українське біле озеро називають озером молодості
Біле озеро Озеро карстового походження з чистою і прозорою водою.
Арбузинський каньйон одне з найкрасивіших місць України
Арбузинський каньйон Арбузинський каньйон – це молодший брат Актовського каньйону. Названий так, бо крізь валуни вперто пробиває собі дорогу річка...