Сам замок збудований на горі вулканічного походження поблизу річки Латоринці
З тією горою, на якій стоїть середньовічна фортеця, пов'язана і назва самого міста. Існує легенда, нібито цю гору насипали люди, але праця коштувала їм страшних мук - звідси і Мукачево.
Літописи не зберегли точної дати заснування замку «Паланок». Єдине, що можна сказати з впевненістю так це те, що у в XI столітті фортеця вже існувала.
Сьогодні замок «Паланок» - займає майже 14 тисяч квадратних метрів. Таємні підземні переходи, до сих пір збереглися під стінами і вежами. Фортеця поділена на три тераси, три рівня: Верхній, Середній і Нижній замки. Ці тераси, подібно річним кільцям, за якими визначають вік дерева: Верхній замок - найстаріша споруда. На шість метрів нижче від нього побудована «молодша» Середня тераса. Нижній замок був створений в XVIII в., Його звели на 10 м нижче Середнього рівня. Нині замок функціонує як музей.
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.
Українське біле озеро називають озером молодості
Біле озеро Озеро карстового походження з чистою і прозорою водою.
Замок «Паланок» - це одна з рідкісних українських пам'яток, які мають настільки багату історію (фотозвіт)
Надзвичайний історичний пам'ятник ХІV-ХVII століття, знаменитий своєю архітектурою - замок «Паланок» так оригінально названий через споруджені...