пн.11202017

Last updateT3_DATE_FORMAT_LASTUPDATE

Вчені: від Антарктиди скоро відпаде найбільший айсберг

Від антарктичних льодовика ось-ось відпаде айсберг, який увійде в десятку найбільших в історії, кажуть вчені. 

 

Про це повідомляє ВВС.

Від останньої частини шельфового льодовика "Ларсен С" протягом декількох тижнів або місяців відколеться брила льоду площею близько п'яти тисяч квадартних кілометрів. 

Льодовик "Ларсен С" - остання частина шельфового льодовика Ларсена, що залишається цілої. Льодовик раніше складався з трьох частин і мав загальну площу, яку можна порівняти з площею острова Ямайка. За останні десятиліття льодовики "Ларсен А" і "Ларсен B" зруйнувалися і пішли під воду, як кажуть багато вчених, через глобальне потепління.

"Ларсен А" відколовся від основного масиву льодовика в 1995 році.

Тепер процес дезінтеграції дійшов до останньої частини льодовика Ларсена. У грудні минулого року американське космічне агентство NASA показало фотографії розлому, шириною в 100 м і глибиною в 500 м, що утворився на "Ларсені С". Коли цей розлом дійде до океану, від льодовика відколеться айсберг площею 5000 квадратних кілометрів.

Тривати це може протягом місяців. Зараз розлому залишається 20 км до океану. У грудні минулого року тріщина пройшла  відстань у 18 км.

"Якщо через кілька місяців вона ще не відламана, і буду дуже здивований", - коментує професор Алан Лакма, глава.

Команда проекту Midas, в рамках якого вчені займаються спостереженням за танунням полярних льдів, не вважає руйнування льодовика прямим наслідком глобального потепління. Як відзначають вчені, розлом в "Ларсені С" існував протягом десятиліть. Однак різко зростати він почав саме в останні роки.

Крижина, яка відпаде від "Ларсена С" буде одним з найбільших айсбергів в історії, але її занурення в море незначно позначиться на рівні світових океанів. За деякими оцінками, якщо під воду піде весь льодовик "Ларсен С" цілком, рівень моря може піднятися на 10 сантиметрів.

 

Україна туристична

загрузка...

загрузка...