Третій "Маланка-фест" цього разу відрізнятиметься від перших двох насамперед якістю проведення та кількістю глядачів. Останніх точно в рази буде більше, обіцяють організатори. Так само, як і самих туристів, певні у департаменті економіки. Адже фестиваль Маланок нині ідентифікують як добре розкручений туристичний продукт. А ним вже прагне смакувати багаточисельна армія українців.
- Буквально от сьогодні дзвонили зі Львова, вони цікавляться програмою даного заходу і вони організовують цілі тури, автобусні маршрути з метою отримання насолоди від етнічного культурного народного свята, коріння якого сягає більше 100 років тому. І в кожному регіоні це проходить по-різному. Але Буковина тут несе пальму першості, - зазначила Світлана Хімійчук, директор департаменту економіки міста.
Хто вразить всіх своєю виконавчою майстерністю і здобуде перше місце у фесті Маланок, отримає винагороду 50 000 гривень. За друге місце дадуть 30 000, за третє - 20 000.
Крім того, що новий партнер Фестивалю Маланок - благодійний фонд Фірташів, задля кращої мотивації для його учасників на призовий фонд не пошкодував таких грошей, організатори кожному колективу відкомпенсовуватимуть ще й кошти, які ті витратять на проїзд до Чернівців.
- Кожен колектив Маланок, маланкарів, які приїдуть на Фестиваль Маланок до Чернівців отримує компенсацію на дорожні витрати у розмірі 4000 гривень. Щоб це було не накладно, доїхати з будь-якого району Чернівців, - сказав Сергій Осачук, радник міського голови.
Головна умова отримання компенсації - це попередня реєстрація. До того ж, нові партнери цього разу забезпечать ще й якісний звук на сцені, де виступатимуть маланкарі, і якого не було на минулих фестах.
Зі збільшенням призового фонду, зміняться і критерії оцінювання, запевняє повноважне журі. Креативний підхід до виступу, а головне - враховуватиметься виконавська майстерність кожного колективу.
- На виконання пісенного матеріалу, на хореографічні елементи, на театралізоване дійство і безперечно на найважливіше - це ретроспектива або збереження самої традиції. Нехай вона буде осучаснена, але вона має бути, вона має жити, - пояснив Микола Шкрібляк, етнограф.
Зміни третього фестивалю Маланок зачепили і його логотип - у кращий бік.
- Цього року до нас приєдналися креативні молоді люди, які попрацювали над нашим логотипом. Зберігши традиційну різдвяну зірку. Промені зірки символізують те, що на Буковині Маланка є різна, різнобарвна і додали хлопця, який тримає цю зірку, що уособлюється з тим, що фест є багаточисельний, - розповіла Оксана Лелюк, організатор фестивалю Маланки у Чернівцях.
Чи зуміє чернівецький фестиваль Маланок незабаром залунати на увесь світ, переконаємося разом, 15-го січня 2013 року. Тоді усі площі міста нагадуватимуть справжню казку, з улюбленими персонажами, театральним дійством і шаленою енергетикою, яка точно передаватиметься з блискавичною швидкістю.
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...
Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу
Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу - тільки природа або вищі сили могли створити такий феномен: прямо посеред лісу загубилися...
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...