Як повідомляє сайт http://viknaodessa.od.ua. під час свята будуть відтворені старовинні обряди. Зокрема, це створення і обряжение Морени - божества давніх слов'ян. Опудало роблять жінки, обов'язково - окремо від чоловіків. У цей час останні беруть участь у кулачних боях, боях стінка на стінку та інших спортивних змаганнях. Передбачені призи для переможців.
Після боїв виступлять ляльковий театр, петрушки, скоморохи і циркачі. Всі бажаючі зможуть взяти участь у хороводах, іграх та виконанні старовинних пісень, повчитися народним танцям
Посеред площі встановлять слизький стовп з колесом нагорі. На ньому розвісять призи, за якими доведеться забратися на стовп. Також заплановані верхова їзда, а за наявності снігу - катання на санях з бубонцями.
Крім того, в програмі - винос млинця комам, духам предків. Як зазначають організатори, «ми скажемо слова з серця, які висловили б нашу спільну позицію в прагненні відродити звичаї предків, зберегти свою культуру, але саме головне - зберегти екологію Матінки-Землі через дбайливе і правильне ставлення до Природи».
Народний колектив виконає обрядові веснянки. Потім - ігрова постановка: чоловіки захоплять «снігову фортецю», де встановлено опудало Морени, і відвоюють його у жінок. Після цього повинно відбутися спалення опудала Зими. Але по дорозі до «Мореніну вогню» буде розіграний ще один обряд: зустріч з ведмедем (символом мудрості і пробудження життя), який вибере собі наречену. Завдяки любові ведмідь "обернеться добрим молодцем».
Перед спаленням опудала учасники свята навішують на нього Наузен: мотузочки, шнурки, клаптики, хусточки. У Наузен подумки вкладається «все те, від чого хочеться позбутися в новому році, все те, що заважає рухатися вперед».
Також організатори анонсують виступи музичних гуртів (етно-ф'южн, фолк-рок), фаєр-шоу, Братчина, «об'їдання смакотою і гуляння». Протягом усього свята працюватимуть ярмарки і «харчові точки» з випіканням млинців і заварюванням чаю, продажем іншої смакоти. Організується і торгівля прикрасами, оберегами, виробами зі шкіри, роботами майстрів різьблення по дереву, сувенірами, одягом (реконструкція речей IX - XIV століть). «Ціни на все - помірні, торг доречний», - додають організатори.
Початок святкових гулянь в 12.00.
ВХІД НА СВЯТО ВІЛЬНИЙ!
Замок «Паланок» - це одна з рідкісних українських пам'яток, які мають настільки багату історію (фотозвіт)
Надзвичайний історичний пам'ятник ХІV-ХVII століття, знаменитий своєю архітектурою - замок «Паланок» так оригінально названий через споруджені...
Українське біле озеро називають озером молодості
Біле озеро Озеро карстового походження з чистою і прозорою водою.
В Україні знаходиться найбільший у світі штучний ліс
Штучний ліс було висаджено на Херсонщині аби зупинити пустелю Олешківські піски (до слова теж найбільшу Європі)