Дністер протікає територією України та Молдови. Неповторності маршрутам вздовж Дністра надають, безумовно, його мальовничі ландшафти: круті скелясті береги висотою подекуди до 200 м, неймовірно вражаючі своєю красою травертинові скелі, таємничі печери і гроти, бурхливі водоспади, казкові острівки, в деяких місцях дика, майже незаймана людиною природа.
Справжнім скарбом Дністра є його мальовничий каньйон, теплий клімат якого вигідно вирізняє цю місцевість з-поміж інших територій Західної України. Це й не дивно, адже таємниця ховається в тому, що стіни каньйону затримують сонячні промені. Влітку тут майже не буває дощів, а навесні рослинність розквітає на місяць раніше, ніж у інших регіонах. Схили Дністра вкриті великою кількістю рідкісних рослин. Версій походження назви річки існує багато. Українська народна легенда розповідає таку історію. Колись на місці річки протікав невеликий струмок без назви, уздовж якого розташовувалося селище. Селяни відраховували дні календаря, позначаючи їх на піску на березі струмка (наприклад, скільки днів залишилося до початку літа і т.п.). Але одного разу маленький струмок розлився широкими водами і затопив береги. Коли ж вода спала, вийшли люди на берег, а від їхніх позначок на піску не залишилося й сліду. І тоді один селянин сказав: «Хто дні стер?». А інший відповів: «Хто-хто... Струмок дні стер!». З того часу почали селяни називати струмок «Той, що дні стер». Згодом на місці струмка з’явилася велика повноводна ріка, яка і отримала назву Дністер. Але це тільки легенда. Є ще й більш наукові версії походження назви річки. Найбільш вірогідна ґрунтується на твердженні, що в цій назві поєднуються два річкових терміни: скіфський «дон» — ріка та фракійський «істрос» — сильна водна течія, потік. А у працях давньогрецьких вчених від Геродота до Птоломея Дністер згадується під назвою «Тірас». Точнісінько так було названо і давньогрецьке місто Тира, яке знаходилося в гирлі Дністра.
{phocagallery view=category|categoryid=39| limitstart=0|limitcount=33|detail=5|displayname=0| displaydetail=0|displaydownload=0|imageshadow=shadow1|displaybuttons=0}
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.
Його називають «Каньйоном Диявола»
Актовський каньйон – це унікальне місце, де ансамбль стрімких скель і гранітних валунів поєднується зі світом рослин. Його називають «Каньйон...
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.