ср.11222017

Last updateT3_DATE_FORMAT_LASTUPDATE

В Україні з'явився перший у світі Музей домашньої ікони.

 

В Україні з'явився перший у світі Музей домашньої ікони.

Ініціатор створення музею - Ольга Богомолець за останні 15 років зібрала ікони народних та професійних іконописців з усієї України.

На Житомирщині в місті Радомишлі почав діяти унікальний історико-культурний комплекс з єдиним у світі Музеєм української домашньої ікони. Про це повідомляєт ініціатор створення комплексу меценат і лікар Ольга Богомолець.

За останні 15 років вона зібрала ікони народних та професійних іконописців з усієї України, багатометрові домашні іконостаси, гуцульські складні і козацькі ковчеги, подорожні образи, ікони, вирізані з дерева, відлиті з металу, написані на склі.

"Я маю особливі почуття до цього замку-музею. Насправді для мене це не музей, це притулок для" ікон-сиріт ". Більшість з цих ікон були запущені, їх викинули на" барахолку". Фахівцям доводилося консервувати, реставрувати і тільки зараз вони нарешті отримали будинок ", - зазначила Богомолець.

Історико-культурний комплекс розташований на території, де ще в 1612 році архімандритом Києво-Печерської лаври - Єлисеєм Птетенецькім була заснована Радомишльська "паперова фабрика" - перша в Центральній Україні фабрика з виготовлення паперу.

Реставраційні роботи над відновленням будівлі тривали більше чотирьох років. Зараз "Замок Радомишль" є величним архітектурним спорудженням загальною площею 2500 квадратних меблів. Для відновлення справжньої архітектоніки була проведена дослідна робота, а всі необхідні для реставрації елементи відтворювалися вручну за старовинними методами.

У замку відтворені інтер'єри XVI і століття, а сама споруда вражає тим, що побудовано без рукотворного фундаменту і розташоване на скелі, оточеній водою, занурюється вглиб землі на кілометри. У комплексі, крім музею, функціонують виставкові зали та концертний зал. Замок оточує ландшафтний парк, що складається з декількох островів, з'єднаних між собою кам'яними мостами.

 

Україна туристична

загрузка...

загрузка...