Справа в тому, що замок неодноразово перебудовували та укріплювали, а під ним були прокладені широкі підземні ходи, в яких за необхідності рятувалися місцеві жителі і в яких зберігалася харчі для оборонців міста під час облоги.
Якщо ви підніметеся на одну з оборонних веж замку, то вам обов'язково розкажуть історію-легенду про відважну княжну Беату, котра з вежі направила гармату на полчище татар, тим самим відігнавши їх від замкових мурів. А було це так. Йшов 1577 рік. У палаці – свято, князь Острозький видавав свою племінницю Беату заміж. Закінчували останні приготування, та весільній церемонії завадили татари, які оточили замок. Беата вийшла на мур замку, побачила татарів, запалила гніт і стрельнула з гармати, влучивши в ханське шатро. Ворог сприйняв це за лихий знак долі і… відступив. І саме з того часу вежа зветься "Дівочою", а дубенчани за кожної можливості хваляться княжною, розповідаючи цю легенду.
Саме назва цієї фортеці фігурує в повісті Гоголя "Тарас Бульба", у місті щорічно проводиться однойменний рок-фестиваль. Його мета – знаходити молоді таланти та всіляко їх підтримувати. Адже Тарас Бульба і Дубно – поняття нероздільні.
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.
Кам’янець-Подільський - найбільше у світі місто-фортеця, яке розміщене на півострові
Кам’янець-Подільський - найбільше у світі місто-фортеця, яке розміщене на півострові
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».