Львів – культурна столиця України, місто, у якому ніколи не полишає відчуття свята. А чи місце фестивалям та концертам зараз, у такий не простий час для країни? Це стало одним із актуальних запитань, які зараз активно обговорюються у суспільстві. На думку фахівців-психологів фестивалі та концерти доречні та необхідні у час війни.
«Ми не можемо увесь час бути у траурі, адже тоді не народжуватимуться діти, не розвиватиметься країна, не буде ресурсу для виховання нового покоління та допомоги тим, хто потребує. Ми можемо скорбити у дні жалоби, але не все життя. Це може лише нашкодити, а чи допоможе це тим, хто вижив та тим, хто бореться за нашу свободу? Впевнена, що ні. Краще виявити свою солідарність у конкретних діях: благодійних акціях, волонтерстві, доброчинстві. А щодо мистецтва загалом - воно завжди було велетенським ресурсом, давало сили, надії, вело в бій, оберігало... Війни завжди були, але світ на цьому не зупинявся», - додала психолог.
Організатори Національного Свята Шоколаду повідомляють, що зараз як ніколи зріс інтерес до Свята. У компанію «ДікАрт» (організатор свята) надходять часті дзвінки, від людей із різних регіонів та турфірм із бажанням відвідати чи взяти участь у заході.
Найближчим часом на львів’ян та гостей міста чекають концерти пам’яті відомого композитора Володимира Івасюка: 3 березня у Львівській Опері - «Проект Івасюк. Перезавантаження» та 4 березня у Театрі ім. М. Заньковецької - «Івасюк назавжди. Концерт для своїх».
Концерти, фестивалі, інші культурні заходи у такий неспокійний час, у якому живемо, однозначно потрібні. Так вважає Володимир Якимець, художній керівник вокальної формації «Піккардійська терція» та учасник «Проекту Івасюк. Перезавантаження». Адже треба давати людям моральний відпочинок, моральну розривку, каже він.
«Живучи в постійному негативі, людина може просто не витримати, зірватися. Українці зараз так багато роблять для України – для нашої армії, для біженців… Зрештою, зараз кожен думаючий чоловік усе, що він уміє робити, спрямовує на захист нашої держави. Щодо нас, артистів, музикантів, то збереження культури – це теж захист України. Для прикладу, концерти Проекту Івасюк, які вже кілька років поспіль відбуваються у Львові. Володимир Івасюк – частина великої української культури, яка була, є і буде актуальною ще багато років. Тому пісенну спадщину Івасюка варто показувати. Приємно, що проект щороку отримує видозміни, завдяки чому є цікавим для глядачів», - додав артист.
Джерело: www.ot-ot.lviv.ua
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...
Українське лікувальне озеро Кунігунда ніколи не замерзає і дозволяє відчути невагомість
Озеро Кунігунда - це соляне озеро, концентрація солі в якому досягає 146-150 %, а вода в цих місцях має підвищену концентрацією брому. Кунігунда...