Відновлювану в Карпатах астрономічно-метеорологічну обсерваторію, яка відома під назвою Білий Слон і розташована на горі Піп Іван, обладнають системою громовідведення. Прикарпатський університет вже замовив для цього проектно-кошторисну документацію.

 Про це йшлося у Варшаві на підсумковій нараді з питання відновлення цієї обсерваторії в Карпатах, повідомляє прес-служба Івано-Франківської облдержадміністрації.

«30 листопада - 2 грудня у Варшаві відбулася традиційна щорічна нарада, присвячена відновленню астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван. На нараді підбили підсумки відновлювальних робіт-2017 та затвердили план реалізації наступних етапів відбудови. Головну увагу приділили архітектурно-інженерній частині проекту. Зокрема, конструктивним та захисним заходам. Насамперед, створенню системи громовідведення. Прикарпатським університетом вже замовлено проектно-кошторисну документацію цієї системи», - повідомляє прес-служба Івано-Франківської ОДА.

За їхньою інформацією, встановити обладнання в Карпатах планують на травень-червень  2018 року. Також, наступного року в обсерваторії продовжать роботи зі зміцнення конструкцій всередині будівлі та завершать підготовку приміщень для гірської рятувальної служби.

Відомо, що з вересня на горі Піп Іван Явірницьке пошуково-рятувальне відділення ДСНС в Івано-Франківській області несе цілодобове чергування. Також тут розпочали створення  українсько-польської гірської рятувальної служби та школи гірського рятівництва, які у майбутньому будуть розширені для учасників рятувальних операцій з інших країн Карпатського регіону.

У  2012 році Міністерство культури Польщі скерувало 70 тисяч доларів на відновлення споруди обсерваторії. Виділення коштів заплановано в рамках грантової програми, партнером якої є Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. Вчена рада Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника прийняла рішення оголосити 2018 рік – Роком обсерваторії на горі Піп Іван.

Астрономічна і метеорологічна обсерваторія на вершині Піп Іван - споруда площею понад 500 кв. м, розташована на висоті 2028 м над рівнем моря. Обсерваторія діяла в 1938—1941 роках. В приміщенні колишньої обсерваторії діє Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост ДСНС України.

 


Останні матеріали