Депутати Київської міської ради під час засідання Постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування одноголосно підтримали петицію №6972 з проханням знести так звану каплицю УПЦ (Московського патріархату) біля фундаменту Десятинної церкви в Києві як «незаконну».

Передає "Радіо Свобода".

Депутати рекомендували меру Києва підтримати петицію та вжити всі передбачені чинним законодавство заходи задля усунення правопорушень у найкоротший термін.

Каплиця незаконно збудована на території Національного музею історії України в центрі Києва. Ця територія належить до особливо цінних земель історико-культурного призначення і охороняється всесвітніми організаціями. Наразі це місце підпадає під захист ЮНЕСКО і є буферною зоною Софії Київської, входить до заповідника Стародавній Київ та є археологічною пам'яткою національного значення.

Директор Національного музею історії України Тетяна Сосновська повідомила, що позов до суду проти релігійної організації, яка опікується незаконною забудовою, буде подавати і сам музей, коли будуть зібрані оригінали документів, які можуть підтвердити незаконність споруди, та просить державні та правоохоронні органи допомогти.

25 січня поліція повідомила про затримання двох чоловіків, якими виявилися архітектори Олександр Горбань та Олексій Шемотюк, через спробу підпалити так званий «Десятинний монастир» УПЦ (Московського патріархату). Провадження відкрили за статтею про «замах на умисне знищення або пошкодження майна». Пізніше Шевченківський райсуд Києва взяв двох архітекторів під варту на два місяці з можливістю внесення застави, попри клопотання прокурора обмежитись домашнім арештом.

3 лютого біля Національного музею історії України на підтримку архітекторів мітингували кілька сотень людей. Паралельно представники УПЦ (МП) проводили мітинг-молебень на захист споруди.

5 лютого Апеляційний суд Києва відпустив Горбаня та Шемотюка на поруки народних депутатів.

Споруду, яка належить УПЦ (МП), біля фундаменту Десятинної церкви у Києві збудували в 2005 році. Попри відсутність дозвільних документів, «монастир» понад 10 років функціонує на території історичної пам’ятки.

Останні матеріали

Газета "Агробізнес сьогодні" - агроновини України та світу