Сенсаційна знахідка у найглибшому місці Чорного моря
Сенсаційна знахідка у найглибшому місці Чорного моря
Про це повідомила прес-служба Східно-Чорноморської рибоохорони.
Вченим вдалося виявити життєздатні спори грибів у найглибшій точці Чорного моря - 2 000 метрів.
Проби ґрунту з такої глибини були взяті вперше.
Мікологи з одеського філіалу ІнБПМ вже змогли проростити суперечки, проте поки вчені не поспішають робити висновки з приводу того, до якого виду належать гриби.
«Ми не стверджуємо, що в сірководні є життя. Це складне питання, хоча є наукові роботи з цієї теми. Спора - це стан, в якому організм може переживати несприятливі умови. Воны туди могли опуститися шляхом сегментації, зберігши при цьому свою життєздатність. Це вже цікаво і унікально. Якби наукові рейси проходили частіше, ми дізналися б ще більше», - сказала учасниця експедиції молодший науковий співробітник ІнБПМ Олена Сібірцова.
Характерною особливістю Чорного моря є повна (за винятком ряду анаеробних бактерій) відсутність життя на глибинах понад 150-200 м за рахунок насиченості глибинних шарів води сірководнем. Однак у 2002 році вченим ІнБПМ вдалося виявити на дні моря в шарі сірководню бактерії, звичайні для насиченого киснем мілководдя. Крім того, там знайдено невідомі науці багатоклітинні організми, що пристосувалися до життя в агресивному середовищі.
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.
Найстарішому човну, що було знайдено на дні Чорного моря - 2400 років
Підводний світ Чорного моря зберігає безліч таємниць та цікавинок. Одна із них - човен, що затонув 2400 років тому. Відкриття свідчить про те, що в...
Відкриваємо Україну. Печера Кришталева - одна з найбільших печер України
Кришталева печера (Кривченська) - карстова печера в гіпсах. Знаходиться в селі Кривчому (Тернопільська область). Одна з найбільших печер в Україні.