"Тепер до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО входять сім українських культурно-архітектурних та природних об'єктів", - зазначив Новохатько.
За його словами, пам'ятка складається з кількох заповідних ділянок, це частина античного Херсонеського городища та його сільськогосподарської округи - хори.
"Херсонеське городище є єдиним у Північному Причорномор'ї цілісно збереженим зразком античного міста, яке існувало з V ст. до н.е. по XIV ст. н.е. Тут збереглися залишки міського планування вулиць, житлових, господарських та культурних споруд", - розповів Новохатько.
При цьому він зазначає, що хора є унікальними фрагментами ділянок сільськогосподарських околиць стародавнього міста. Вони є єдиним подібним прикладом у Європі, який дає можливість зрозуміти систему організації господарської діяльності та розподілу території між громадянами античного міста.
Нагадаємо, раніше унікальні українські дерев'яні церкви Карпатського регіону було внесено до списку світової спадщини ЮНЕСКО.
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.
Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу
Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу - тільки природа або вищі сили могли створити такий феномен: прямо посеред лісу загубилися...
Озеро Світязь - найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні
Розташований Світязь неподалеку смт Шацьк, центру відновленого в 1993 році району.