Про це повідомляє "Голос Америки".
У картині на прикладі невеликого народу піднімаються питання, що знову стали актуальними в західному суспільстві: право відокремлених етносів на самовизначення, свою культуру і свою землю.
Ідея фільму про тяжку долю кримських татар з’явилася 2012 року. Тоді журналіст і кінорежисер із США Крістіна Пасчін уперше приїхала до Криму, щоб знімати картину про повернення кримських татар на свої землі. Але коли сталася анексія Криму, сценарій довелося терміново змінювати.
“Події 2014 змусили нас подивитись на фільм по-новому, більше як на живу історію, що розгортається на наших очах. Тому й усі інтерв’ю у фільмі звучать ніби в історичному контексті”, — розповіла автор фільму.
Головний посил картини: Крим для татар — це земля обітована, на якій вони хочуть жити у складі України. Значне місце в картині займає Мустафа Джемілєв.
Зазначається, що до фільму “Боротьба за батьківщину: кримські татари” вже виявило інтерес Міністерство закордонних справ України, організувавши його презентації в різних іноземних посольствах.
У широкий прокат у кінотеатри України фільм ще не надійшов.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією.
Найстарішому човну, що було знайдено на дні Чорного моря - 2400 років
Підводний світ Чорного моря зберігає безліч таємниць та цікавинок. Одна із них - човен, що затонув 2400 років тому. Відкриття свідчить про те, що в...
Фортеця Меджибіж одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України
Меджибізький замок – легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі...
Українське біле озеро називають озером молодості
Біле озеро Озеро карстового походження з чистою і прозорою водою.