Кримськотатарська мова перейде на латиницю
Про це в середу на прес-конференції в Києві заявив радник міністра освіти і науки України, голова робочої групи з розробки та впровадження нового кримськотатарського алфавіту Ельхан Нурієв, повідомляє Укрінформ.
"Фахівці зробили велику роботу. До ведення кримськотатарської мови на латинську графіку, яка максимально відображає специфіку цієї тюркської мови, були залучені вчені, як в самій Україні, так і за її межами - в Туреччині та Азербайджані", - розповів Нурієв.
За його словами, волею доль перекладом азербайджанської та турецької мов з арабської графіки на латиницю свого часу займався відомий кримськотатарський поет і вчений-філолог Бекір Чабан-заде, "якого радянська влада в 1937 році розстріляла", а тепер розробкою і впровадженням кримськотатарської мови з формату кирилиці на латиницю керує азербайджанець Ельхан Нурієв.
Керівник робочої групи зазначив, що кримськотатарська мова, що входить в огузьку групу тюркських мов, "збереглася в чистому вигляді", і його фонетичні особливості може відображати тільки латинська графіка.
За його словами, "Україна має показати, що вона не тільки підтримує кримських татар як громадян України, але й допомагає розвитку кримськотатарської мови".
В Криму до 1928 року кримські татари використовували арабську абетку, з 1928 по 1939 роки - латинську, а з 1939 року вперше перейшли на кирилицю.
Арбузинський каньйон одне з найкрасивіших місць України
Арбузинський каньйон Арбузинський каньйон – це молодший брат Актовського каньйону. Названий так, бо крізь валуни вперто пробиває собі дорогу річка...
Озеро Світязь - найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні
Розташований Світязь неподалеку смт Шацьк, центру відновленого в 1993 році району.
Його називають «Каньйоном Диявола»
Актовський каньйон – це унікальне місце, де ансамбль стрімких скель і гранітних валунів поєднується зі світом рослин. Його називають «Каньйон...