ЛОСОСЬ ЧОРНОМОРСЬКИЙ
У річці лососі харчуються ракоподібними, зокрема бокоплавами, личинками комах і навіть рибами. Скотившись в море, молодь переходить на хижацтво, споживаючи переважно дрібних стайних риб - кільку чорноморську і атерину, рідше - ракоподібних, в результаті чого приріст маси лосося за перший рік перебування в морі перевищує трирічний приріст його маси в річці. У чотирьох-, п'ятирічному віці лососі стають здатними до розмноження, досягаючи довжини тіла 50-70 см і маси 2,3 - 4.4 кг.
Зауважимо, що у лосося чорноморського, що мешкає в річці, багато спільних чи близьких ознак з фореллю і дуже мало або майже немає спільних ознак з лососем дунайським, який ніколи в море не виходить. Лосось чорноморський включений в «Червону книгу СРСР». Відповідно до діючих на території Україні Правилами любительського і спортивного рибальства ловити його забороняється.
Українське лікувальне озеро Кунігунда ніколи не замерзає і дозволяє відчути невагомість
Озеро Кунігунда - це соляне озеро, концентрація солі в якому досягає 146-150 %, а вода в цих місцях має підвищену концентрацією брому. Кунігунда...
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...