ПЕЧЕНІЗЬКЕ МОРЕ
Ширина штучного моря у деяких місцях перевищує 3 км, а глибина досягає 20 м. Найбільш мальовничий правий берег водосховища, вкритий густими 200-річчя від дня народження великого українського філософа, письменника і просвітителя Григорія Сковороди (1722-1794 рр.), який прожив тут дубово-сосновими лісами із світлими вкрапленнями березових гайків, на основі яких був створений другий за площею (52.92 км2) ландшафтний заказник Харківської області — Печенізька лісова дача (1984 р.). На берегах Печенізького моря безліч пансіонатів і будинків відпочинку, а своєрідним курортним центром є розташоване у середній частині водосховища селище Старий Салтів (3.7 тис. жителів) Вовчанського району, де автомобільне шосе Харків-Вовчанськ двокілометровою дамбою зв’язує обидва його береги. На правому високому березі водосховища в с. Верхній Салтів в 1900 р. були відкриті перші пам’ятки городища площею 1.2 км2 Салтівської катакомбної культури (VIII—X ст.), що існувала на теренах Хазарського каганату. Розкопки городища з перервами тривають дотепер. Вже досліджено понад шість сотень катакомб — могильних камер, у яких ховали небіжчиків.
Букові праліси Карпат - перлина світового значення (фото)
Букові праліси Карпат — це транснаціональний серійний природний об'єкт, що складається з десяти окремих масивів, які розташовані вздовж осі...
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.