Карпатський біосферний заповідник
Заповідник розташовується на території трьох районів - Рахівського, Тячівського та Хустського. Знаменитий він Говерлою, Драгобратом і горою Піп-Іван Марамороський, Долиною нарцисів, карстовими печерами «Молочний камінь», «Гребінь» і глибокої в Карпатах шахтою «Дружба», найбільшим ландшафтним розмаїттям серед заповідників України - від альпійських лугів до дібров. Тільки тут живе в дикій природі бурий ведмідь. Тут можна побачити рідкісні, реліктові та ендемічні види : тритонів альпійського і карпатського, плямисту саламандру, остромордую жабу, землянку, саму стрибучі жабу України - швидку ( при небезпеки може стрибнути аж на три метри !). Тут літають яструб - тетеревятник і яструб - перепелятник, шуліки, найбільший пернатий хижак - беркут. Є в заповіднику пугачі, вухаті сови, мохноногий сич. Оскільки вглиб заповідних територій туристів не пускають, можна потрапити на екскурсії по екологічних стежках, в знамениту Долину нарцисів, на Говерлу. А в адміністративній садибі в Рахові створено ще й Музей екології гір, а також акватерраріумний комплекс, де вам покажуть унікальну модель гірського потоку і живу колекцію карпатської рибної та земно, водної фауни.
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».