Нескучненський ліс
Саме Нескучненський ліс своєю унікальною історією демонструє філософію степового Донбасу, який у всі часи прагнув до культурної взаємодії різних народів і гармонічної єдності з Природою. Про це досить емоційно пише відомий донецький письменник Іван Костиря:
«Тут, в рідному маєтку матері, назавжди оселився після навчання в Петербурзі майбутній прогресивний діяч народної освіти, відомий просвітитель Микола Корф. Він оженився на дочці одного з сусідських поміщиків — Клевцова, ім’я якого довго носило поселення на Вовчій — ярмаркова слобода Клевцова, перейменована пізніше в Андріївку і, нарешті, в Іскру. Молодий Корф організував село Нескучне і побудував дачу, навколо якої місцеві селяни за його підказкою посадили лісок, який потім настільки розрісся і вкоренився, що став сприйматися як першородний, природний.
Відбувалося це десь у 1856 році.
А через деякий час ця дача перейшла на родинних засадах видатному режисерові, театральному критику, драматургу й письменнику Володимиру Івановичу Немировичу-Данченку, який оженився на дочці Корфа — Катерині Миколаївні, жінці, яку друг і соратник Немировича-Данченка зі створення Московського Художнього театру — МХАТу Станіславський назвав «завідувачкою душевною частиною театру». На честь Нескучненського саду в Москві Немирович-Данченко назвав свою дачу Нескучненською, як і ліс навколо неї. Хоча місцеві старожили називали його по-старому Нескучним, як і село, яке було ще при Корфі — Нескучне.
Володимир Іванович Немирович-Данченко приїжджав сюди влітку щорічно, відпочивав, багато працював — написав тут декілька повістей і оповідань, сюжетно пов’язаних із тодішньою залізоплавильною та вугільною «гарячкою» в Донецькому басейні, п’єс; листувався з А.П.Чеховим, О.М.Горьким, К. С. Станіславським.
Ось який стався в кінцевому рахунку поворот — і громадянський, і громадський, просвітницький і літературний! — здається, буденного, приватного лісового насадження в одному із далеких куточків безмежного Донецького кряжу! Поворот, що позначився на культурі не одного Донецького краю...».
Українське лікувальне озеро Кунігунда ніколи не замерзає і дозволяє відчути невагомість
Озеро Кунігунда - це соляне озеро, концентрація солі в якому досягає 146-150 %, а вода в цих місцях має підвищену концентрацією брому. Кунігунда...
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...
Фортеця Меджибіж одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України
Меджибізький замок – легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі...