ВЕРХНІЙ ЗАМОК
В'їзна башта знаходиться в західному куті замку, який звернено в бік міста. У плані вона майже квадратна (13,5x13,0 м), первісно триярусна, завершена зубцями. До в'їзних воріт через оборонний рів у давнину було перекинуто дерев'яний міст, про що свідчить опис 1545 р. З оборонними мурами башта сполучається крученими сходами, влаштованими в товщі північної та південної стін. У процесі добудов XV-XVI ст. проміжки між зубцями закладено і над ними зведено ще два яруси, внаслідок чого висота башти досягла 27 м. Бійниці нижнього ярусу добудови розраховані на застосування невеликих гармат, верхнього - легкої вогнепальної зброї. У1970-х роках баніту реставровано зі збереженням нашарувань XV-XVI ст. (ренесансний аттик з зубчастим завершенням, білокам'яне обрамлення вікої). Стирова башта розміщена па переломі оборонних мурів у південно-східній частині замку, зверненій убік р.Стир. Дослідженнями підвального ярусу башти та його фундаментів, проведеними в 1978 p., встановлено, що башту збудовано на залишках давнішої, вимурованої з блоків вапняку. Башта - майже квадратна в плані (10x9,5 м), чотириярусна, з підвалом. Товщина стін нижнього ярусу-близько 3 м. Первісно башта завершувалась зубцями. У XV-XVI ст. вона була надбудована, після чого висота її досягла 23 м, а в архітектурі з'явились ренесансні деталі (аттик з фігурним завершенням, обрамлення вікон, карнизи). У 1970-1980-х роках башту реставровано зі збереженням добудов XV-XVI ст.
О. М. Годованюк
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України. Попри те, що вона входить до більшості туристичних рейтингів України, про неї...
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».