Вальдшнеп
Частіше помічаєш його тоді, коли він раптово злітає з землі: з шумом, майже вертикально вверх. Піднявшись над верхівками кущів, переходить на горизонтальний політ — швидкий, з різкими змахами крил (у повітрі іноді хитається). Дуже характерний токовий політ, так звана «тяга», коли птах не часто, але глибоко змахує крильми і летить не швидко, дуже низько над галявинами, узліссями; дзьоб при цьому він тримає опущеним майже вертикально.
На «тязі» самці видають своєрідні звуки «ціїк- хорррр-хуорррр», які добре чути пізно ввечері.
Тримається в лісах, на вологих ділянках з підліском, у чагарниках; під час перельотів нерідко зустрічається в садках або в очеретах і навіть в бур'янах.
В Україні — звичайний гніздовий птах північних районів Полісся, Карпат і Закарпаття. На решті території гніздування спорадичне. Під час перельотів скрізь звичайний, іноді численний птах. В Криму осілий. Взимку спостерігається зрідка в Закарпатті, Асканії-Новій, Чорноморському заповіднику.
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.
Фортеця Меджибіж одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України
Меджибізький замок – легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі...