КЕЛЕБЕРДЯНСЬКА ФОРТЕЦЯ
КЕЛЕБЕРДЯНСЬКА ФОРТЕЦЯ 17 –18 ст. Заснована на початку 17 ст. водночас із містечком Келеберда (тепер село Кременчуцького району). Розташована на лівобережному дніпровському мисі-півострові, перекриваючи доступ до поселення.
Із фортецею пов’язані події селянсько-козацького повстань 1-ї половини 17 ст., визвольної війни 1648–1654, боротьби українського народу проти турецько-татарських і шведських нападників. У 17 ст. укріплення фортеці, абриси якої наближалися до чотирикутника, складалися із земляного валу з ровом, палісадом та, ймовірно, 6 дерев’яних башт. За планом 1746, коли Келеберда була сотенним містечком Полтавського полку, захисні огорожі складалися з валу та рову, в фортецю вели 4 воріт, довжина укріплень сягала 550 саж. У середині розташовані будинки сотенних установ, дерев’яна церква Різдва Богородиці, крамниці, двори козаків і посполитих. У 2-й половині 18 ст. фортеця занепала.
Відкриваємо Україну. Печера Кришталева - одна з найбільших печер України
Кришталева печера (Кривченська) - карстова печера в гіпсах. Знаходиться в селі Кривчому (Тернопільська область). Одна з найбільших печер в Україні.
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.
Фортеця Меджибіж одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України
Меджибізький замок – легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі...