РЕШЕТИЛІВСЬКА ФОРТЕЦЯ
РЕШЕТИЛІВСЬКА ФОРТЕЦЯ 17–18 ст. Споруджена на початку17 ст. водночас із заснуванням слободи, згодом сотенного містечка Решетилівки. Служила укріпленим ядром поселення під час татарських нападів, селянсько-козацьких повстань 1-ї половини 17 ст., визвольної війни 1648–1654, Північної війни 1700–1721. Розташована на трикутному мисі – узвишші на правому боці річки Говтви та її притоки.
У 17 ст. захисні огорожі фортеці складалися із земляного валу та рову, дерев’яних огорож та башт. За планом 1746 обриси фортеці наближалися до трикутника, її оточували земляні вали, рови, палісади, рогатки. До укріплення вели четверо воріт та три хвіртки. Всередині розташовувалися три дерев’яні церкви, торгові ряди, сотенні адміністративні споруди, інші громадські й приватні двори та будівлі. Загальна довжина укріплень сягала 630 саж. Фортеця втратила своє значення в 2-й половині 18 ст. Залишки земляних укріплень простежуються на місцевості й тепер.
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.
Букові праліси Карпат - перлина світового значення (фото)
Букові праліси Карпат — це транснаціональний серійний природний об'єкт, що складається з десяти окремих масивів, які розташовані вздовж осі...