ПЕРЕСОПНИЦЯ ТА МУРАВИЦЯ
Що ж до, власне, першої згадки, то вона стосується боротьби за київський князівський стіл між князями Юрієм Довгоруким та Ізяславом Мстиславичем – між дядьком і племінником, кожен з яких вважав тільки себе законним та гідним претендентом на владу в Києві. І кожен мав на це певні підстави, оскільки Ярослав Мудрий, помираючи, розділив Київську Русь між своїми синами, не встановивши якогось єдиного закону престолонаслідування. Це й призвело до міжусобних воєн між князями, які точилися десь з півтори сотні років. Князю Володимирові Мономаху вдалося на короткий час більш-менш навести лад у державі. Порядок підтримувався і за його сина Мстислава Володимировича, якого прозвали Великим – і недарма. За багатьма особистими та діловими якостями його можна вважати останньою визначною особистістю на київському престолі. Всі, хто був після нього, – це лише бліда тінь попередніх київських князів.
Далі в літописі під тим же роком і стосовно тих же подій вперше згадується ще один населений пункт, який знаходився на території сучасної Рівненської області, – місто Муравиця (на його місці тепер знаходиться селище міського типу Млинів). Передумовою до цього були такі події: як Ізяслав, так і Юрій як союзників привели із собою іноземні війська, Ізяслав – поляків, Юрій – половців. Та поляки незабаром покинули Ізяслава Мстиславича, оскільки отримали звістку, що на їхню землю напали прусси. Юрій Довгорукий вирішив цим скористатися і вирушив до Луцька, щоб вигнати звідти Ізяслава, який був волинським князем, і приєднати Волинську землю до Київської. Попереду його війська рухався авангард, до складу якого входили і половці, а очолювали передовий загін сини Юрія – Ростислав та Андрій. “Та коли вони стали поблизу города Муравиці, уночі був лютий пополох, так що половці всі кинулися втікати назад із своїм воєводою Жиро- славом Нажировичем”.
Олександр Панасенко
Відкриваємо Україну. Печера Кришталева - одна з найбільших печер України
Кришталева печера (Кривченська) - карстова печера в гіпсах. Знаходиться в селі Кривчому (Тернопільська область). Одна з найбільших печер в Україні.
Арбузинський каньйон одне з найкрасивіших місць України
Арбузинський каньйон Арбузинський каньйон – це молодший брат Актовського каньйону. Названий так, бо крізь валуни вперто пробиває собі дорогу річка...
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.