Галич
За 6 км від Галича село Крилос – колишній центр стародавнього Галича (1113).
В давнину було укріпленим містом. Розкопаний фундамент Успенського собору XII ст. У 1937 під його мозаїчною підлогою відкопано саркофаг з останками кн. Ярослава Осмомисла. Ця кам’яна гробниця експонується в Івано-Франківському краєзнавчому музеї.
У Галичі складався Галицько-Волинський літопис XIII ст. Створені одна з найдавніших пам’яток староукраїнської писемності Київської Русі-України – Галицьке Євангеліє, ікона «Покрови Богоматері» та мініатюри Галицького Євангелія XIV ст. У Крилосі встановлено пам’ятний знак Галицької землі (скульпт. П. Сопільник, архіт. В. Лукомський).
ЗАМОК, XIV–XVII ст. На високій горі, на правому березі Дністра. Будівництво розпочато 1367, як основної твердині Галицького староства. 1590–1633 на місто було здійснено 29 татарських нападів. 1621 татари зруйнували замок. 1658 був реставрований, а 1676 його зруйнували турецько-татарські війська. Збереглися руїни.
ЦЕРКВА РІЗДВА ХРИСТОВОГО, XIII–XIV ст. Вперше згадується 1550. Неодноразово зазнавала руйнівних нападів. Реставрована 1825 (архіт. Берґер). Сучасного вигляду набула після реставрації 1904-06 (архітектор Л. Левинський). 1960 проведено основний ремонт. В інтер’єрі монументальний живопис XX ст.
Його називають «Каньйоном Диявола»
Актовський каньйон – це унікальне місце, де ансамбль стрімких скель і гранітних валунів поєднується зі світом рослин. Його називають «Каньйон...
Озеро Світязь - найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні
Розташований Світязь неподалеку смт Шацьк, центру відновленого в 1993 році району.
Українське біле озеро називають озером молодості
Біле озеро Озеро карстового походження з чистою і прозорою водою.