СПАСО-ПРЕОБРАЖЕНСЬКИЙ СОБОР
Збудований на зразок собору Троїцько-Іллінського монастиря у Чернігові за проектом архітектора І. Баптиста за допомогою М. Томашевського. Завершував будівництво майстер А. Пирятинський, теслярськими роботами керував майстер Д. Ворона. 1728 обвалилися склепіння, 1736 потерпів від пожежі. Освячений вдруге 1754. Мурований, прямокутний у плані, з двома баштами обабіч головного фасаду, тринефний, шестистовпний. Під час відбудови у середини 18 ст. одержав п’ятибанне завершення (було 7 бань) і ліпне барельєфне оздоблення фасадів та інтер’єру. 1762–1765 майстер С. Шалматов виконав багатоярусний різьблений іконостас.
Собор – один з визначних зразків архітектури доби українського барокко, в якому поєднано традиції давньоруського зодчества 11–12 ст. та барокково-ренесаисної архітектури Західної Європи.
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.
Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу
Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу - тільки природа або вищі сили могли створити такий феномен: прямо посеред лісу загубилися...
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.