ГЛУХІВСЬКО-ПЕТРОПАВЛІВСЬКИЙ МОНАСТИР
На північ від Петропавлівського собору – трапезна – безбанна споруда з апсидою, масивнимиконтрфорсами і арочним проходом з східного боку. У 19 ст. до неї прибудовано корпус з декоративною банею над чотирисхилим дахом. Північну сторону монастирського двору замикає надбрамна Михайлівська церква. Первісно – тридільна, триверха, двох’ярусна, з арочним проїздом посередині. Бабинець і центр–квадратні, вівтар – шестикутний. У кінці 18 –на початку 19 ст. верх над бабинцем розібрали, прибудували до нього з Заходу двох’ярусну дзвіницю (дзвін на 360 пудів). Споруда має вишуканий декор. У південно-західній частині монастирського двору – Г-подібний у плані одноповерховий корпус келій. З Заходу – двоповерховий корпус келій у стилі класицизму. Глухівсько-Петропавлівський монастир – один з найдовершеніших архітектурних ансамблів доби розквіту українського барокко.
У 1769–1772 архімандритом монастиря був Давид Нащинський – професор Київської академії, вчений, який познайомив Європу з творами Феофана Прокоповича. За 3 км від монастиря знаходиться скит, в якому жив Димитрій Ростовський, там же він працював над «Книгою житія святих». За переказом, до скиту вела посаджена ним липова алея.
Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу
Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу - тільки природа або вищі сили могли створити такий феномен: прямо посеред лісу загубилися...
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України. Попри те, що вона входить до більшості туристичних рейтингів України, про неї...