БОГОЯВЛЕНСЬКА ЦЕРКВА
БОГОЯВЛЕНСЬКА ЦЕРКВА у селі Обознівці Глобинського району. Зведена 1896–1901 за проектом відомого на Полтавщині архітектора М. М. Ніконова на кошти поміщика О. К. Панайотова та його дружини. Побудована з цегли з тавром «А. П.» (Александр Панайотов), яка виготовлялась на місцевому заводі. У плані – рівнокінцевий хрест, між раменами якого прибудовано з Півдня камери ризниці та паламарні, а з Півночі – бабинця та дзвіниці. За бажанням замовника зорієнтована так, щоб найзручніше було її оглядати з вікон маєтку та головної вулиці села, тому орієнтація храму – Північ–Південь, а не Схід–Захід. В об’ємно-просторовій композиції домінує двох’ярусний кубічний центр, об’єм, який завершують 5 бань. До нього приєднано понижені об’єми північного та південного рамен хреста і ще більше понижені – східний та західний приділи. Над бабинцем зведена двох’ярусьа наметова дзвіниця. Під східним приділом церкви знаходилася родинна усипальниця Панайотових.
Особливо ошатно вирішили інтер’єр храму. За бажанням замовника, при виконанні оздоблювальних робіт за зразок прийняли інтер’єр Володимирського собору в Києві. Для виконання живописних робіт були запрошені художники О. О. Мурашко та І. І. Соколов. Мармурові роботи виконано одеською фірмою Тузіні. Церква – зразок культового будівництва періоду еклектики. 1990 церкву передано релігійній общині і розпочато відбудову.
Найстарішому човну, що було знайдено на дні Чорного моря - 2400 років
Підводний світ Чорного моря зберігає безліч таємниць та цікавинок. Одна із них - човен, що затонув 2400 років тому. Відкриття свідчить про те, що в...
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.
Відкриваємо Україну. Печера Кришталева - одна з найбільших печер України
Кришталева печера (Кривченська) - карстова печера в гіпсах. Знаходиться в селі Кривчому (Тернопільська область). Одна з найбільших печер в Україні.