Хрестовоздвиженська церква
1767 року в церкві був установлений дерев’яний різьблений позолочений іконостас роботи місцевих майстрів (Карпо Шверін та інші). Тоді ж були позолочені бані.
У 1896 році стіни та склепіння церкви були розписані новим живописом, який реставрували київські майстри в 1952 році. Дзвіниця Хрестовоздвиженської церкви також побудована С. Ковніром близько 1763 року. Вона має два яруси, квадратна в плані, з великою, майже сферичною банею, що завершується багатогранним ліхтарем. На першому поверсі є арковий прохід, з яким з півночі й півдня межує галерея, що веде до Ближніх печер. На другому ярусі з кожного боку зроблені аркові прорізи з колонами корінфського ордера.
Дзвіниця Хрестовоздвиженської церкви — одна з типових пам’яток архітектури. Вона доповнює комплекс споруд XVII—XVIII ст., що живописно розкинулися обіруч глибокого яру Нижньої лаври. Взагалі в ансамблі ближніх печер Хрестовоздвиженська церква привертає особливу увагу своєю маєстатичністю й життєрадісністю. В оточенні густої зелені вона яскраво виділяється, залишаючи в кожного, хто бачив її, незабутнє враження.
Букові праліси Карпат - перлина світового значення (фото)
Букові праліси Карпат — це транснаціональний серійний природний об'єкт, що складається з десяти окремих масивів, які розташовані вздовж осі...
Кам’янець-Подільський - найбільше у світі місто-фортеця, яке розміщене на півострові
Кам’янець-Подільський - найбільше у світі місто-фортеця, яке розміщене на півострові
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.