Церква св. Юрія. 1771. м. Христинопіль
Збудована на кошти київського воєводи Франциска Салезія Пото- цького, дідича Христинополя, для заснованого ним у 1763 р. васили- янського монастиря. Початково василияни осіли при старій парафіяльній мурованій Святоюрській церкві, яку почали розбирати одночасно з побудовою нової і повністю розібрали у 1772 р. Наріжний камінь під нову церкву покладено 4 вересня 1771 р. Будівництво вів архітектор Йоган Зельнер. За його ж проектом зведені монастирські будинки. Згідно монастирської хроніки, церквабула вже готова у 1773 p., ав наступному — покрита бляхою. Викінчувальні роботи продовжувалися і пізніше. В монастирі з 1765 р. зберігалася чудотворна ікона Бо-городиці, дар родини Садовських. Церква реставрована у 1855р. після пожежі 1852 р. Тоді її покрили бляхою, відновили престоли, помалювали вівтар. Наступна реставрація монастиря відбулася в 1888 р. під керівництвом архітекта Станіслава Дидека після переходу монастиря в руки зреформованих василиян. У 1893 р. проведена внутрішня реставрація і виготовлено новий іконостас. В 1946 р. польська влада, виселивши українців, закрила монастир. Стояв зачиненим до 1989 р. В 1959 р. оновлена центральна баня (архіт. Ігор Старосольський). Після капітального ремонту 1978—1980 pp. церкву перетворено в музей історії релігії та атеїзму. З 1989 р. знову служить громаді. Мурована, тридільна, одноверха споруда. Нава вкрита еліпсоїдною банею на низь-кому світловому восьмерику, опертому на чотири стовпи. Чільний фасад вінчає трикутний фронтон. Оздоби мають бароково-класицистичний характер. Новий різьблений іконостас проекту Василя Войтовича для церкви виконували Воло-димир Войтович, Михайло Левкун та Степан Дужицький. У 1993 р. вже встановлено перший ярус. До церкви з північного сходу прилягає двоповерховий корпус келій. Греко-католицька громада міста у 1993 р. освятила місце для спорудження нового велич-ного храму св. Иосафата за проектом районного архітекта А. Баралуса. Православна громада дістала в користування костел св. Духа колишнього бернардинського монастиря, збудований на початку XVIII ст. Після відновлення і перебудови (за проектом архітекта Олександра Яреми) діє як церква.
Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу
Кам'яне село вважають одним з незрозумілих чудес світу - тільки природа або вищі сили могли створити такий феномен: прямо посеред лісу загубилися...
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.
Відкриваємо Україну. Печера Кришталева - одна з найбільших печер України
Кришталева печера (Кривченська) - карстова печера в гіпсах. Знаходиться в селі Кривчому (Тернопільська область). Одна з найбільших печер в Україні.