БІЛОУСІВКА
БІЛОУСІВКА – село Чорнухинського району, центр сільської Ради, якій підпорядковані села Богодарівка, Голотівщина, Осняг, Синяківщина, Суха Лохвиця. Розташоване на річці Суха Лохвиця, за 12 км від райцентру та за 53 км від залізничної станції Пирятин. 183 двори, 423 житнля (1990).
Засноване на рубежі 16–17 ст. За переписом 1859 у Білоусівці – 189 дворів, 1360 жителів. 1847 збудована дерев’яна Покровська церква, при якій була бібліотека. Діяли також школа грамоти та однокласне земське училище. 1900 в селі – 316 дворів, 1758 жителів. Під час революції 1905–1907 стався виступ селян, який був придушений, а його організатори – Г. І. Квітницький та К. І. Завгородній – страчені. У 1910 в Білоусівці Лохвицького повіту – 322 двори, 1744 жителя, паровий млин з просорушкою.
Українське біле озеро називають озером молодості
Біле озеро Озеро карстового походження з чистою і прозорою водою.
В Україні знаходиться найбільший у світі штучний ліс
Штучний ліс було висаджено на Херсонщині аби зупинити пустелю Олешківські піски (до слова теж найбільшу Європі)
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.