ВЕЛИКА БУЗОВА
ВЕЛИКА БУЗОВА (до початку 20 ст. хутір Бузовий, Бузова) – село Шишацького району, центр сільської Ради, якій підпорядковані села Горова Яковенщина (Яковенщина Горова), Дем’янки, Зелене (Горобці), Мала Бузова, Науменки, Низова Яковенщина (Яковенщина Низова), Тищенки, Цьови. Розташоване за 12 км від райцентру. 507 жителів (1990).
До 1780 на терторії села, яка відносилася до Яреськівської сотні Миргород, полку, було кілька хуторів: майора Жевахова, прапорщика і військ, канцеляриста Трощинського, сотника Дольгого (Долгова). Після ліквідації полкового поділу 1781 віднесені до Говтвянського повіту Київського намісництва. На 1787 тут було чотири хутори під назвою Бузовий: сотника Йосипа Долгова, казенних людей, сотника Івана Базилевського, прапорщика Дем’яна Трощинського з братами, а також хутір Бузовський – майора Макара Жевахова. На час перепису 1859 записано хутір Бузовий (Бузов) власницький і козацький, біля ставу Бузового, у Миргородському повіті, ліворуч від тракту з Полтави, на Миргород. 50 дворів, 433 жителя. Поруч, при Сухиновій Балці – хутір Сухинівщина та хутір козацький Науменків. 1900 хутір Бузова входив до складу Яреськівської козацької сільської громади, 30 дворів, 218 жителів, землі – 87 десятин, земська школа. Два хутори під назвою Бузовий та один під назвою Бузова входили до складу Шишацької козацької сільської громади Шишацької волості Миргородського повіту. За переписом 1910 два хутори під назвою Бузова були в Шишацькій волості (8 господарств козаків, 48 жителів; 44 господарства, 287 жителів) та два в Яреськівській волості, у меншому хуторі – 9 господарств, 62 жителя, у більшому хуторі, записаному як Бузова Друга – 62 господарства, 367 жителів. Пізніше одержує назву Велика Бузова.
Арбузинський каньйон одне з найкрасивіших місць України
Арбузинський каньйон Арбузинський каньйон – це молодший брат Актовського каньйону. Названий так, бо крізь валуни вперто пробиває собі дорогу річка...
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.