КРОТЕНКИ
КРОТЕНКИ (колишня назва Сем’янівка, Семенівка) – село Полтавського району, центр сільської Ради, якій підпорядковані села Бричківка, Гринівка, Олепіри, Патлаївка, Петрівка, Тернівщина, Яцинова Слобідка. Розташована на правому березі річки Ворскли за 15 км від Полтави. 1051 жителів (1990).
З глибокої давнини на території, де з часом було засноване село, існувала переправа через річку Ворсклу. Тут переправлялися під час походів на Русь печеніги, половці, золотоординці, пізніше – кримські татари. У цих місцях, поблизу переправи через річку Ворсклу і неподалік від невеликої річки, що з тих часів одержала назву Побиванка, 1399 відбулася битва Вітовта – великого князя литовського і його союзника хана Тохтамиша із золотоординським ханом Темір-Кутлуєм. Село засноване у 1-й половині 17 ст. Назву одержало від імені першого поселенця Сем’яна. Входило до складу Першої Полтавської сотні Полтавського полку. Напередодні Полтавської битви, що відбулася 27 червня 1709, Петро І 20 червня переправився через річку Ворсклу поблизу Сем’янівки трьома бродами, що існували здавна, а також по старому мосту, залишки дубових свай від якого існували до середини 19 ст. 1775 Сем’янівку віднесено до Полтавського повіту Новоросійської губернії, з 1796 – Малоросійської, з 1802 – Полтавської губернії.
У 17–18 ст. тут були пасіки, млини, земельні угіддя представників полтавської козацької старшини, в тому числі Я. Черняка, Я. Глоби, В. Тарновського та ін. У 60-х pp. 19 ст. тут існували володіння Тарновських. До 1786, коли відбулася секуляризація монастирських маетностей, частина жителів села була власністю Полтавського Хрестоздвиженського монастиря, потім перейшла в казну. У 1859 Сем’янівка – село власницьке і казенне. У тому ж році – 187 дворів, 1156 жителів. Була збудована Успенська дерев’яна церква на кам’яному фундаменті (1786). З 2-ї половини 19 ст. село входило до складу Полтавської волості Полтавського повіту, потім – до складу Тахтаулівської волості того ж повіту. У 1900 в Сем’янівці було 2 сільські громади: Сем’янівська козацька громада – 198 дворів (192 домогосподарі), 1099 жителів та Сем’янівська державних селян громада – 66 дворів (60 домогосподарів), 538 жителів. При церкві діяли бібліотека та церковнопарафіяльна школа. У 1910 в Сем’янівці – 279 господарств, 1514 жителів.
Найстарішому човну, що було знайдено на дні Чорного моря - 2400 років
Підводний світ Чорного моря зберігає безліч таємниць та цікавинок. Одна із них - човен, що затонув 2400 років тому. Відкриття свідчить про те, що в...
Українське біле озеро називають озером молодості
Біле озеро Озеро карстового походження з чистою і прозорою водою.
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».