ЛЮБАР
У середині XIV ст. князь Любарт на протилежному березі Случі заснував укріплення і поселення, що називалося Любартів і понад сторіччя було центром удільного князівства у складі Литви. Після її об’єднання з Польщею в Річ Посполиту містом володіли князі Острозькі, а його назва була спрощена до сучасного написання. В XVI ст., завдяки вигідному географічному положенню, місто було значним торговельним і ремісничим центром. Воно дуже постраждало від спустошливих набігів кримських татар в 1593 і 1614 р. У 1634 р. тут будується костел і засновується домініканський монастир, а в 1666 р. — Георгіївський православний. Згодом Георгіївський монастир захопила уніатська церква, перейменувавши його на Василіанський. При монастирі в 1775 р. греко-католики відкрили школу, у якій навчалося понад 400 учнів. У сучасному Любарі із загаченою греблею млина річкою, води якої майже сховали високі мальовничі гранітні скелі, збереглися лише будинки школи Василіанського монастиря і Домініканський костел (1752 р.), відродження якого почалося в 1990-ті роки.
Його називають «Каньйоном Диявола»
Актовський каньйон – це унікальне місце, де ансамбль стрімких скель і гранітних валунів поєднується зі світом рослин. Його називають «Каньйон...
Відкриваємо Україну. Печера Кришталева - одна з найбільших печер України
Кришталева печера (Кривченська) - карстова печера в гіпсах. Знаходиться в селі Кривчому (Тернопільська область). Одна з найбільших печер в Україні.
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.