БУКИ
Перша письмова згадка про Буки відноситься до 1592 р., коли їх захопив галицький каштелян Я. Струс, що збудував тут замок і назвав свої володіння Струсгород. Нова назва не прижилася і вже в 1604 р., коли господар передавав село у володіння своєму зятеві А. Калиновському, воно фігурувало в документах як Буки. В 1615 р. татари повністю зруйнували село, але до 1629 р. Буки були відновлені й одержали статус містечка.
У наступні три сторіччя його жителі пережили всі перипетії складної історії регіону, а найзнаменнішою подією було створення тут під час Визвольної війни українського народу (1649 р.) сотні Уманського полку. Відмітною рисою селища від безлічі подібних у Центральній Україні є навколишня природа. Буки розташовані в надзвичайно гарному місці на берегах мальовничого каньйону річки Гірський Тікич. Річка утворює у протерозойських гранітах, вік яких оцінюється в 2 млрд. років, глибокий (до 20 м) і вузький (місцями 20–40 м) каньйон, в якому відчуваєш могутність і велич природи. Один з великих уступів каньйону названий на честь відомого українського геолога-петрографа скелею С. Родіонова (1898–1961 рр.). Перед входом у каньйон води Гірського Тікича, неначе виправдуючи назву річки, стрімко скочуються з величезної багатометрової брили граніту, утворюючи гучний двометровий водоспад-перекат Вир. Поряд із ним наприкінці XIX ст. побудували великий водяний млин, від якого дотепер збереглися лише фрагменти підмурків. Тут же в 1929 р. на виконання відомого ленінського плану електрифікації ГОЕЛРО була введена в дію одна з перших в Україні так званих малих гідроелектростанцій потужністю 560 кВт. У 1965 р. селище втратило статус районного центру і незабаром була закрита нерентабельна ГЕС, від якої збереглися деякі гідротехнічні споруди.
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України. Попри те, що вона входить до більшості туристичних рейтингів України, про неї...
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.