ЧЕРНЯТИН
Вважається, що село Чернятин з’явилося в XVII ст. Наприкінці наступного сторіччя на схилі долини р. Рів серед дубово-грабового лісу був закладений один з найдавніших пейзажних парків Вінниччини. Тоді ж створюється невід’ємний атрибут будь-якого парку того часу — каскад невеликих ставків. Навколо палацу, збудованого у візантійсько-романтичному стилі, ростуть насадження паркового типу, що поступово переходять у лісопарк з дуба, граба, липи, клена та ін., усього понад 70 видів дерев і чагарників. Серед них трапляється чимало екзотичних видів (переважно чагарників), але найбільше враження справляють величезні дуби і особливо білі тополі, що досягають 5–6 метрів у обхваті, яким понад 200–300 років. Відповідно до місцевої легенди, найбільший дуб парку пов’язаний з ім’ям О. Пушкіна, який бував в Чернятині. З будівель садиби вціліли манеж з колонадою, оранжереї і кілька господарських споруд, які разом з палацом уже багато років знаходяться у віданні сільськогосподарського технікуму.
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.