КОТЮЖАНИ
Звичайне село, що відрізняється від сусідніх тим, що в Котюжанах збереглася поміщицька садиба кінця XIX ст. У садибному будинку-палаці ще до Великої Вітчизняної війни розмістився дитячий будинок, з вихованцями якого пов’язана героїчна сторінка в історії села. Під час окупації фашисти закрили дитячий притулок і розігнали його мешканців. Близько 130 безпритульних дітей взяли у свої родини жителі Котюжан і сусідніх сіл, чим врятували їх від неминучої смерті. Цьому людяному вчинкові присвячений документальний фільм “Котюжанські матері” і величезна картина в холі садиби. Зовні палац добре зберігся, і при кожному його фарбуванні старанно оберігаються барельєфи над віконними прорізами, медальйони на стінах і вази, встановлені по периметру даху. Двоповерховий будинок з надбудованою в центральній частині мансардою, куди ведуть чавунні гвинтові сходи, оточений доглянутою частиною парку. До іншої частини парку руки, вочевидь, не доходять, і вона становить собою здичавілий, але не позбавлений шарму куточок природи, особливу романтичність якому надає високий кам’яний триарковий міст, під склепінням якого дзюрчить струмок. У наш час у колишньому маєтку розміщується школа-інтернат для дітей з вадами розвитку.
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.
Букові праліси Карпат - перлина світового значення (фото)
Букові праліси Карпат — це транснаціональний серійний природний об'єкт, що складається з десяти окремих масивів, які розташовані вздовж осі...
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.