Печера Еміне-Баїр-Хосар
На нижньому плато гори Чатир-Даг (поблизу Сімферополя) є ряд карстових порожнин. Одна з них - Еміне-Баїр-Хосар - займає виняткове місце навіть серед природних феноменів Європи.
Вперше печера була пройдена в 1927 році, коли група дослідників спустилася в колодязь і виявила зал завдовжки понад сто метрів. Лиш через 50 років, в період з 1969 по 1982 р., печеру Еміне-Баїр-Хосар чекала низка нових відкриттів.
Глибина порожнини -125 метрів, а довжина переходів — 1 460 метрів.
Вхід утворений на місці стародавнього русла річки, водами якої була вимита печера.
Через Північну галерею іде хід до 120-метрового Головного залу, південна стіна залу утворює різнокольорову кальцитову завісу, що є унікальним для європейських печер.
В Головному залі знаходиться «палеонтологічний музей», де експонуються знайдені в печері кістки доісторичних тварин: шерстистого носорога, бізона, печерних лева і ведмедя. Добре зберігся скелет мамонта.
Верхня галерея печери починається на висоті десяти метрів над дном Головного залу. Тут знаходиться Озерний зал і зал Ідолів, що являє собою більше сотні сталагмітів, які розташовані по периметру.
Найгарніші важкодоступні нижні галереї печери - природний мінералогічний музей-заповідник Криму.
Нещодавно печера стала доступною туристам ( під наглядом фахівців сімферопольського спелеоцентра "Онікс-тур"). Основний маршрут складає близько 700 метрів і займає близько півтори години.
У Чорному морі є свій "Бермудський трикутник"
У Чорному морі, біля берегів України є свій Бермудський трикутник. Де так само з незрозумілих причин гинуть кораблі та зникають літаки. Вчені...
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.