Печера Суук-Коба (Холодна)
Загальна довжина печери складає 210 метрів, підлога останнього залу лежить на 40 м нижче рівня входу.
Печера Холодна розташована недалеко від необладнаної печери Тисячоголовою (Бін-Баш-Коби), а також від печери Мармурової і Мамонтової.
Знаходиться у верхній частині північно-східної ділянки величезної улоговини.
Вхід в печеру прихований в букової гаю. Крутий спуск в печеру, який починається від входу, закінчується нішею з невеликим озером. Вода тут питна, дуже холодна, не більше +5 С°.
Суук-Коба починається з величезного, висотою до 25 метрів, залу. Тут росте композиція з сталактитів, звана в народі "оргaн": безліч кам'яних бурульок сплелося в одну структуру, схожу на органні трубки.
Далі зал Суук-Коби звужується і розгалужується в дві сторони. Лівий хід по численним ванночкам призведе до зали з колоною.
Печера називається Холодної, бо температура повітря в ній навіть влітку не піднімається вище +8 С°.
На стіні печери близько розвилки намальований неабиякий малюнок. Малюнки з’явилися в 90-ті роки - на Чатир-Дазі знімали фільм про печерних мешканців, не обійшли увагою і Суук-Кобу. Тепер малюнок став місцевою пам'яткою.
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.
Українське біле озеро називають озером молодості
Біле озеро Озеро карстового походження з чистою і прозорою водою.
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...