Печера Суук-Коба (Холодна)
Загальна довжина печери складає 210 метрів, підлога останнього залу лежить на 40 м нижче рівня входу.
Печера Холодна розташована недалеко від необладнаної печери Тисячоголовою (Бін-Баш-Коби), а також від печери Мармурової і Мамонтової.
Знаходиться у верхній частині північно-східної ділянки величезної улоговини.
Вхід в печеру прихований в букової гаю. Крутий спуск в печеру, який починається від входу, закінчується нішею з невеликим озером. Вода тут питна, дуже холодна, не більше +5 С°.
Суук-Коба починається з величезного, висотою до 25 метрів, залу. Тут росте композиція з сталактитів, звана в народі "оргaн": безліч кам'яних бурульок сплелося в одну структуру, схожу на органні трубки.
Далі зал Суук-Коби звужується і розгалужується в дві сторони. Лівий хід по численним ванночкам призведе до зали з колоною.
Печера називається Холодної, бо температура повітря в ній навіть влітку не піднімається вище +8 С°.
На стіні печери близько розвилки намальований неабиякий малюнок. Малюнки з’явилися в 90-ті роки - на Чатир-Дазі знімали фільм про печерних мешканців, не обійшли увагою і Суук-Кобу. Тепер малюнок став місцевою пам'яткою.
Фортеця Меджибіж одна з найбільших і найдавніших фортифікаційних споруд України
Меджибізький замок – легендарне давньоруське укріплення, що успішно протистояло татарським навалам. Місто розкинулося на високому лівому березі...
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.
Його називають «Каньйоном Диявола»
Актовський каньйон – це унікальне місце, де ансамбль стрімких скель і гранітних валунів поєднується зі світом рослин. Його називають «Каньйон...