Озерна печера (Голубі Озера)
Довжина ходів - 130 кілометрів.
Разом з Оптимістичною вона входить у десятку найбільших печер світу.
Озерна - печера лабіринтового типу в товщі гіпсів (близько 20 м), з галереями, великими залами й вузькими, непролазними ходами. Характерним для неї є наявність так званих органних Труб, пов'язаних із тріщинами в гіпсових товщах й, звичайно, озер середньої глибини - 1.5 - 2 м.
Характерна риса Озерної - підземні озера, що займають близько третини її площі.
Стіни печери подекуди вкрить кристалами, кам'яні "квіти", зустрічаються сталактити.
У печері постійна температура +10 С відносна вологість коливається у межах 92-100 %. Один раз на 22-23 роки Озерна повністю затоплюється. А навесні, під час танення снігів, рівень води значно підвищується, блокуючи більшість ходів.
Вперше згадується на початку 40-х років XX-го століття.
Спелеологи виявили в печері Озерна безліч кісток прадавніх тварин. Кістки були знайдені під час картування недавно відритої ділянки. Під час нещодавньої експедиції спелеологи виявили в новому районі ще сотні кісток. Можливо, в цьому місці колись був вхід до печери або ж зверху була "лійка", до якої тварини потрапляли, як у пастку, їх заливало водою і потім вони вже падали в печеру.
Є ймовірність, що кістки можуть бути і на екскурсійному маршруті, тому спелеотур проходить під пильним наглядом спелеологів.
Букові праліси Карпат - перлина світового значення (фото)
Букові праліси Карпат — це транснаціональний серійний природний об'єкт, що складається з десяти окремих масивів, які розташовані вздовж осі...
Арбузинський каньйон одне з найкрасивіших місць України
Арбузинський каньйон Арбузинський каньйон – це молодший брат Актовського каньйону. Названий так, бо крізь валуни вперто пробиває собі дорогу річка...
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.