КОЗУЛЯ ЄВРОПЕЙСЬКА
Ходить козуля якось незграбно, бо її задні ноги значно довші за передні. Але коли вона біжить, її краса неповторна — це грація, блискавка... Кілька невеличких стрибків, а потім один великий, який інколи сягає 6-7 м у довжину.
Чисельність козулі у мисливських угіддях за останні 25 років змінювалась неодноразово. Так, у 60-ті роки її кількість перевищувала 4600 голів, а на початку 80-х років поголів’я нараховувало лише 3000 голів. Сьогодні чисельність козулі в області становить близько 4000 голів, і мешкає вона в усіх 18 районах.
Козуля невимоглива тварина: влітку вона харчується різними видами трав, молодим листям дерев і чагарників, а восени та взимку – ягодами, грибами, жолудями, молодими гілками дерев. З настанням сутінок козулі виходять годуватись на поля сільгоспкультур.
Основними ворогами козулі є вовки, бродячі собаки і браконьєри. В господарствах з достатньою кількістю козулі проводиться регу-лювання її чисельності шляхом впровадження спортивного полювання.
Українське лікувальне озеро Кунігунда ніколи не замерзає і дозволяє відчути невагомість
Озеро Кунігунда - це соляне озеро, концентрація солі в якому досягає 146-150 %, а вода в цих місцях має підвищену концентрацією брому. Кунігунда...
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.