ПСЕВДОТРОХЕТА П'ЯТИКІЛЬЧАСТА
Fadejewobdella quinqueannulata (Lukin, 1929)
Таксономічна належність
Клас — П'явки (Hirudinea), ряд — Безхоботні п'явки (Arhynchobdellida).
Природоохоронний статус виду
Вразливий.
Ареал виду та його поширення в Україні
Ростовська обл. та Краснодарський край (Росія). В Україні ареал охоплює Харківську, Дніпропетровську та Чернігівську обл.
Чисельність i причини її зміни
Одна, рідше дві особини на 5-8 рослин Sparganium erectum. Причини зміни чисельності: зникнення та знищення тимчасових водойм, перетворення їх на постійні водойми, які не пересихають. Ворогом є хижа велика псевдокінська п'явка Haemopis sanguisuga. Негативним фактором може бути забруднення водойм свинцем з мисливського дробу.
Особливості біології та наукове значення
Мілкі водойми, які частково або повністю пересихають на початку осені. Істотною умовою для псевдотрахети п'ятикільчастої є наявність вищих водних рослин Sparganium erectum та Sagittaria sagittifolia. Пазухи їхньо-го листя, як правило, є притулком для п'явок цього виду.
Морфологічні ознаки
Тіло широке, потовщене, проте до переду від пояска поступово звужується. Задня присоска велика. Поверхня тіла гладенька, на спинній стороні є маленькі сосочки. Тіло коричневе або темно-сіре. Довжина тіла до 136 мм при ширині 11 мм.
Режим збереження популяцій та заходи з охорони
Збереження біотопів, штучне відтворення.
Розмноження та розведення у спеціально створених умовах
Відомостей немає.
Господарське та комерційне значення
Відомостей немає.
Його називають «Каньйоном Диявола»
Актовський каньйон – це унікальне місце, де ансамбль стрімких скель і гранітних валунів поєднується зі світом рослин. Його називають «Каньйон...
Замок «Паланок» - це одна з рідкісних українських пам'яток, які мають настільки багату історію (фотозвіт)
Надзвичайний історичний пам'ятник ХІV-ХVII століття, знаменитий своєю архітектурою - замок «Паланок» так оригінально названий через споруджені...
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.