День Сквири
Сквира — місто Київської області, що розташрване на Придніпровській височині над річкою Сквиркою.
Згадується вперше в грамоті литовського князя Володимира Ольгердовича 1390, наданої Юрію Івантичу Половцю. Археологічні та лінгвістичні фахівці думають, що Сквира виникла значно раніше.
Сквира, разом з Яготином, Трилісами та іншими селами була власністю Коримана, про що свідчать документи кінця XIV ст.
У XV ст. Сквира була укріпленим поселенням, в замку якого постійно перебував військовий гарнізон. Наприкінці XV ст. населення Сквири дуже постраждало від кримсько-татарської навали.
Після Люблінської унії 1569 року Сквира перейшла до Речі Посполитої.
У 1629 році Сквира увійшла до складу Київського воєводства.
Наприкінці травня 1648 року в Сквирі діяв повстанський загін під проводом Я. Радкевича. У 1648 р. Сквира стала козацьким сотенним містечком Білоцерківського полку, а у 1651 р. Паволоцького полку Української держави під керівництвом Б. Хмельницького.
Під час війни 1812 року у повіті був сформований 1-й Київський козацький полк, до якого вступили 277 місцевих козаків, і до ополчення - 231 ратник.
Сквира запрошує усіх гостей відсвяткувати День міста! Святкові концерти, фестивалі та конкурси розважатимуть гостей та жителів міста!
Найстаріший з діючих мостів України було збудовано ще в ХІІІ ст.
Найдавніший міст України знаходиться у м. Феодосії. Його збудували генуезці ще в ХІІІ ст. Міст функціонує ще й сьогодні. Його довжина становить 10 м.
Кам’янець-Подільський - найбільше у світі місто-фортеця, яке розміщене на півострові
Кам’янець-Подільський - найбільше у світі місто-фортеця, яке розміщене на півострові
Затоплена церква у Ржищеві - оповита легендами
Складно повірити, але колись на тому самому місці, де нині розлилося водосховище, розташовувалося мальовниче українське село Гусинці.