АНДРОМЕДА БАГАТОЛИСТА
АНДРОМЕДА БАГАТОЛИСТА
Andromeda— вічнозелений кущик родини вересових, 15—30 см заввишки. Стебло сланке, мало розгалужене, з висхідними гілочками. Листки довгасто-ланцетні або лінійно-ланцетні, з загорнутими вниз суцільними краями, зверху блискучі, зелені, знизу — синювато-білуваті від воскової поволоки. Квітки звисаючі, в щитковидних китицях, з глечиковидним, рожевим, усередині опушеним віночком. Плід — коробочка. Цвіте у травні — червні.
Поширення
Росте на Поліссі, Росточчі-Опіллі, Прикарпатті і зрідка в Карпатах у соснових, рідше дубово-соснових лісах на торфових та оліготрофних сфагнових (у горах) болотах, на вологих місцях.
Сировина
Використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини. Рослина неофіцинальна.
Хімічний склад
Трава А. б. містить дубильні речовини, глікозид андромедотоксин, барвники тощо.
Фармакологічні властивості і використання
Препарати А. б. виявляють наркотичну, в'яжучу і місцевоподразнювальну дію. ВНУТРІШНЬО настій трави А. б. використовують від кашлю, при туберкульозі легень, ревматизмі, проносі, запорі, безсонні, при жіночих хворобах; ЗОВНІШНЬО — як ранозагоювальний засіб. Рослина отруйна!
Шолоховський водоспад виник ще у мезозойську еру
Шолоховський водоспад у народі відомий під назвою «Червоне каміння».
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...
Українське лікувальне озеро Кунігунда ніколи не замерзає і дозволяє відчути невагомість
Озеро Кунігунда - це соляне озеро, концентрація солі в якому досягає 146-150 %, а вода в цих місцях має підвищену концентрацією брому. Кунігунда...