ДІОСКОРЕЯ НІППОНСЬКА
Поширення
Діоскорея ніппонська трапляється в зріджених широколистяних лісах, на узліссях, на спадистих схилах гір, по долинах річок на півдні Приморського краю. На Далекому Сході рослину вирощують.
Заготівля і зберігання
Для виготовлення ліків використовують кореневища, їх заготовляють з кінця квітня і до глибокої осені. Викопані кореневища обтрушують від землі, звільняють від стебел і гнилих частин, ріжуть на куски завдовжки 7—8 см, миють у холодній воді й після попереднього пров'ялювання на сонці сушать у сушарках при температурі 60—70°. Строк придатності — 1 рік. Сировина йде на виготовлення препарату поліспоніну, аптеками не відпускається.
Хімічний склад
Кореневища цієї рослини містять 6—8 % сапонінів, серед яких найважливішим є стероїдний діосцин.
Фармакологічні властивості і використання
Одержаний з рослини неогаленовий препарат поліспонін має виражені антисклеротичні властивості. Він знижує кількість холестерину в крові, підвищує коефіцієнт лецитин холестерин, що зменшує вірогідність відкладення холестерину в артеріальних судинах, знижує артеріальний тиск, покращує функцію серця, розширює периферичні судини, збільшує діурез. Основним показанням до призначення поліспоніну треба вважати атеросклероз (загальний, церебральний або коронарний), особливо, якщо він супроводиться гіпертонією чи стенокардією.
Букові праліси Карпат - перлина світового значення (фото)
Букові праліси Карпат — це транснаціональний серійний природний об'єкт, що складається з десяти окремих масивів, які розташовані вздовж осі...
Цілющі води «Української Швейцарії»
Цілющі води «Української Швейцарії» В мальовничій гірській долині, залитій сонячним промінням, беруть свій початок цілющі джерела Східниці.
Найстарішому човну, що було знайдено на дні Чорного моря - 2400 років
Підводний світ Чорного моря зберігає безліч таємниць та цікавинок. Одна із них - човен, що затонув 2400 років тому. Відкриття свідчить про те, що в...