ЖОВТЕЦЬ ЇДКИЙ
Поширення
Росте на луках, лісових галявинах і узліссях майже по всій території України, крім південної частини Степу.
Сировина
З лікувальною метою використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини. Рослина неофіцинальна.
Хімічний склад
Трава містить алкалоїди (0,1 %), дубильні речовини (2, 6 %), лактони (ранункулін, анемонін, протоанемонін), вітаміни (аскорбінова кислота — 170 мг%, каротин— 12 мг%), флавонові та серцеві глікозиди.
Фармакологічні властивості і використання
Експериментальними дослідженнями та клінічними спостереженнями з'ясовано, що рослина має антибактеріальні, антивірусні, антитоксичні, епітелізуючі та протитуберкульозні властивості. Використовують жовтець в основному як зовнішній засіб для лікування ран, інфікованих дерматозів та туберкульозу шкіри. Маззю з квіток на свинячому смальці натираються при простуді. Внутрішньо, в невеликих дозах, відвар квіток використовували при захворюваннях печінки. Рослина отруйна!
Відкриваємо Україну. Печера Кришталева - одна з найбільших печер України
Кришталева печера (Кривченська) - карстова печера в гіпсах. Знаходиться в селі Кривчому (Тернопільська область). Одна з найбільших печер в Україні.
Найстарішому човну, що було знайдено на дні Чорного моря - 2400 років
Підводний світ Чорного моря зберігає безліч таємниць та цікавинок. Одна із них - човен, що затонув 2400 років тому. Відкриття свідчить про те, що в...
Червоногородський водоспад найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної України
Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України.