ПОЛИН АВСТРІЙСЬКИЙ
Поширення
Полин австрійський росте по всій території України (крім Карпат і півночі Полісся) на степових схилах, відслоненнях і сухих луках, як бур'ян по відкритих місцях.
Заготівля і зберігання
Для виготовлення ліків використовують траву полину (стеблові вершечки разом з листям та квітками). Зрізані на початку цвітіння рослини верхівки стебел зв'язують у пучки й розвішують для сушіння у затінку на протязі або в провітрюваному приміщенні. Готову сировину зберігають у добре закритих банках або бляшанках. Рослина неофіцинальна.
Хімічний склад
Трава полину австрійського містить ефірну олію, алкалоїди, органічні кислоти, каротин, вітамін С і смоли. До складу ефірної олії входять цинеол, кетон туйон, сесквітерпеновий спирт абсинтин і туйол.
Фармакологічні властивості і використання
Полин австрійський використовують як засіб, що стимулює секрецію шлункового соку і жовчі, підвищує діурез і виділення поту, виявляє жарознижуючу, кровоспинну, протисудомну, слабку снотворну й протиблювотну дію і має глистогінні властивості. Найчастіше настій трави полину австрійського призначають для поліпшення апетиту і травлення, при водянці, малярії, глистяній інвазії, хворобах печінки й селезінки та подагрі, а також як протисудомний і протиблювотний засіб Свіжу траву рослини прикладають до лоба і висків при безсонні.
Лікарські форми і застосування
ВНУТРІШНЬО—настій трави (1 чайну ложку сировини настотоготь до охолодження на двох склянках окропу, проціджують) по чверті склянки 3 рази на день за 30 хвилин до їжі, підсолоджуючи на смак. Препарати полину австрійського протипоказані при вагітності та при ожирінні у людей похилого віку.
Озеро Кагул - український вирій
Кагул – це українське озеро, яким неможливо намилуватися.
Найвисокогірніша будівля України, в якій жили й працювали люди
На карпатській горі Піп Іван в Івано-Франківській області досі збереглися руїни старої астрономічної і метеорологічної обсерваторії під назвою...
Замок «Паланок» - це одна з рідкісних українських пам'яток, які мають настільки багату історію (фотозвіт)
Надзвичайний історичний пам'ятник ХІV-ХVII століття, знаменитий своєю архітектурою - замок «Паланок» так оригінально названий через споруджені...