ПОЛИН ЕСТРАГОН
Поширення
Полин естрагон росте розсіяно в Лісостепу і Степу по берегах річок та в степових балках, на пустищах. Культивують як пряну рослину.
Заготівля і зберігання
Для виготовлення ліків використовують стеблові верхівки разом з листям та квітками (Herba Dracunculi). Зрізані верхівки стебел зв'язують у пучки й розвішують для сушіння у затінку на протязі або в провітрюваному приміщенні. Штучне сушіння проводять при температурі до 40°. Сухої трави виходить 25% . Зберігають у добре закритих банках або бляшанках. Рослина неофіцинальна.
Хімічний склад
Трава рослини містить ефірну олію (0,1—0,72% ), каротин (15 мг% ), аскорбінову кислоту (190 мг% ) та гіркі й дубильні речовини. У складі ефірної олії є сабінен, мірцен, метилхавікол, естрагол та інші.
Фармакологічні властивості і використання
Полин естрагон використовують як засіб, що стимулює секрецію шлункового соку і жовчі, підвищує діурез, виявляє загальнозміцнюючу дію. Настій трави призначають для покращення апетиту і травлення, при катарах шлунка, зокрема при хронічних гастритах зі зниженою кислотністю шлункового соку, у разі водянки, метеоризму й глистяної інвазії та як протицинготний засіб. Траву полину естрагону вживають як пряну приправу до м'ясних страв, додають для запаху до м'ясних юшок, використовують для виготовлення безалкогольних напоїв і пряного оцту, під час соління огірків і помідорів та квашення капусти, яблук і груш. Свіжим зіллям натирають сире м'ясо й дичину, щоб не сідали мухи.
Лікарські форми і застосування
ВНУТРІШНЬО — настій трави (6 г сировини на 200 мл окропу) по третині склянки 3 рази на день до їжі. Вагітним жінкам вживати препарати полину естрагону протипоказано.
Замок «Паланок» - це одна з рідкісних українських пам'яток, які мають настільки багату історію (фотозвіт)
Надзвичайний історичний пам'ятник ХІV-ХVII століття, знаменитий своєю архітектурою - замок «Паланок» так оригінально названий через споруджені...
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України
Бакота – один з найбільш недооцінених туристичних об’єктів України. Попри те, що вона входить до більшості туристичних рейтингів України, про неї...
В Україні знаходиться центр Європи
Хочете побувати у центрі Європи? Тоді Вам обов’язково слід відвідати Закарпаття. Адже у центрі Європи знаходиться географічний центр Європи. Точне...